Nanovia AntiAllergy

Nanovia Face Mask
25.8.2015

Nanovia AntiAllergy textilie – bariéra proti alergenům.

Inovativní textilie zabraňující průniku prachových roztočů a jimi produkovaných alergenů na základě principu jejich mechanického záchytu.

Přednosti antialergických bariérových textilií s nanovlákennou vrstvou oproti tkaným bariérovým textiliím

Materiály Nanovia AntiAllergy jsou jediné 100% účinné textilní bariéry proti prostupu alergenů z lůžka a lůžkovin. Poskytují výborný fyziologický komfort při svém použítí díky výborné prodyšnosti a paropropustnosti. Jedná se o materiály vyrobené nejmodernějšími textilními technologiemi, které využívá unikátní vlastnosti nanovláken.

Nepropustnost materiálu Nanovia AntiAllergy pro prachové roztoče a alergeny je zajištěna nanovlákennou vrstvou, která je uzavřena uvnitř textilie. Principiálně je textilie třívrstvý sendvič, jehož prostřední vrstva má nanovlákennou strukturu (obr. 1). Vzájemná soudržnost jednotlivých vrstev je zajištěna technologií textilní laminace. Při použití této technologie nedochází k narušení nanovlákenné vrstvy (čímž je zachována její bariérová funkce) a zároveň nedochází ke snížení prodyšnosti výsledného materiálu (textilie poskytuje vysoký fyziologický komfort).

Velikost mezivlákenných pórů v této struktuře je podstatně menší než velikost roztočů a jimi produkovaných alergenů. Velikost roztočů je přibližně kolem 300 mikrometrů, velikost produkovaných alergenů se pohybuje v mikrometrech (1 až 20 mikrometrů) (obr. 2).

 

 

 

Příklady konceptů použití materiálu Nanovia AntiAllergy

  • Materiál Nanovia AntiAllergy W Micro je vhodný pro výrobu samostatných bariérových povlaků, do kterých budou uzavřeny polštář, přikrývka a matrace. Na tento povlak je následně ještě povlečeno běžné ložní prádlo, v případě matrace prostěradlo. Materiál Nanovia AntiAllergy není určen na výrobu svrchního ložního prádla (povlečení a prostěradla).
  • Výrobci matrací mohou materiál Nanovia AntiAllergy využít jako součást potahu matrace. Doporučujeme typ materiálu Nanovia AntiAllergy NW 40 nebo NW 70
  • Výrobci polštářů a přikrývek z peří nebo syntetických vláken mohou materiál Nanovia AntiAllergy NW 40 použít pod svrchní textilní vrstvu hotových výrobků, jako  vnitřní obal výplně (peří, syntetická vlákna). Sendvič Nanovia AntiAllergy může být s vrchní tkaninou polštáře spojen proševem (doporučujeme v případě přikrývek a velkých polštářů),  případně pouze volně podložen pod vrchní tkaninou a s vrchní tkaninou spojen pouze v místech bočních švů (možno použít pro menší polštáře a dětské přikrývky).  Doporučujeme typ materiálu Nanovia AntiAllergy NW 40.

Technické informace o produktech naleznete v Technické specifikaci produktů.

Leták

Technické listy

Našimi partnery pro výrobu hotových výrobků jsou v České Republice tyto společnosti: Nanotex Care s.r.o. a Nanospace s.r.o..