Nanovia Face Mask

Nanovia AntiAllergy
25.8.2015
Nanovia Clean Air – textilní filtrační média
25.8.2015

 

operation-540599Nanovia face mask textilie – bariéry proti mikroorganismům a jemným prachovým částicím.

Materiály Face mask jsou určené pro výrobu chirurgických (operačních) masek nebo obličejových masek proti miktoorganismům a prachovým částicím. Materiály jsou také použitelné pro výrobu jednorázových výměnných filtrů do obličejových masek například pro sportovce a motorkáře.

Přednosti textilních laminátů s nanovlákennou vtrstvou oproti klasickým SMS laminátům pro použití v obličejových maskách

Materiály Nanovia face mask jsou vysoce účinné filtrační materiály umožňující filtraci mikroorganismů a jemného polétavého prachu. Poskytují výborný fyziologický komfort při svém použití díky výborné prodyšnosti a paropropustnosti.

Nanovia face mask textilní lamináty tvoří bariéru proti průniku mikroorganismů – bakterií, virů, spórů plísní a hub nebo prachových částic na základě principu jejich mechanického záchytu. V této skupině materiálů nabízí firma Nanovia tyto  typy materiálů:

  • Nanovia Surgical Mask 20 (SM20) – je materiál vhodný na výrobu operačních masek třídy I dle EN 14683
  • Nanovia Surgical Mask 40 (SM40) – je materiál vhodný na výrobu operačních masek třídy II dle EN 14683
  • Nanovia AntiVirus – je materiál vhodný na výrobu operačních masek třídy II dle EN 14683, oproti operačním maskám poskytuje 100% záchyt alergenů a bakterií a 99,9% záchyt virů, aniž by byla zhoršená prodyšnost a paropropustnost materiálu.
  • Nanovia Dust Protection PM 2.5 – je materiál určený na výrobu obličejových masek určených pro odfiltrování polétavého prachu a alergenů o velikosti 2.5 µm.

Odolnost materiálů Nanovia Face mask proti průniku různých druhů mikroorganismů, prachových částic a alergenů je zajištěna  nanovlákennou vrstvou (obr.1), která je uzavřena uvnitř textilního laminátu. Principiálně jsou všechny textilie třívrstvý sendvič, jehož prostřední vrstva má nanovlákennou strukturu. Velikost mezivlákenných pórů v této struktuře je podstatně menší než velikost mikroorganismů, spórů, alergenů nebo prachových částic. Například velikost bakterie Staphylococcus aureus je přibližně 1 mikrometr, velikost viru N1H1 je zhruba 150 nanometrů (obr. 2).

Výše uvedené materiály jsou s ohledem na parametry požadované normami vyrobeny kombinací různých druhů netkaných textilií – spunbond, meltblown. Mechanická soudržnost jednotlivých vrstev laminátu je zajištěna procesem textilní laminace.

Technické informace o produktech naleznete v Technické specifikaci produktů.

Leták

Technické listy

Našimi partnery pro výrobu obličejových masek jsou tyto společnosti: New Future (Xiamen) Nano Tech. Co., Ltd.